Linkek a témában:
Az egészségügyi célra alkalmazott ebek
Az emberi szem által nem látható rejtett helyeken (erdőben, magas vetésben, földmélyedésben, összeomlott házak romjai alatt) fekvő sebesülteket megkeresték
A titkos fegyverek
A legérdekesebb történetek a 3. birodalomhoz fűződnek, ahol célul tűzték ki, hogy bizonyos SS alakulatok olyan képzett német juhászokat kapjanak, melyek kommunikációs képességei messze meghaladják elődeikét. Mi több, beszélnek! Az 1920-as években már egyes német állatpszichológusok azt próbálták bizonyítani, hogy a kutyák az emberéhez fogható intelligenciával rendelkeznek. Sőt, a gondolatátvitel lehetőségeit is vizsgálták.
Operatív fegyver
Egy pergamoni fríz, melyet Kr.e. 280-ban faragtak, hatalmas termetű, nagy fejű, erős és rövid pofájú, hegyes fülű asszír kutyákat ábrázol támadás közben.
Csahosok a csatatéren
A kutya az ember legjobb barátja" tartja a mondás, és ez nem csak a mindennapi életben, de háború idején is igaz. A harci kutyák eredete az őskori időkbe nyúlik vissza, amikor a háziasított farkasokat vadászatban, és az egymás ellen vívott harcokban is felhasználták az ősemberek. Ez az ókorban sem változott, hiszen sok ókori néphez hasonlóan mind az egyiptomiak, a hunok, a hellének, vagy éppen a rómaiak bevetettek harci kutyákat a háborúikban, utóbbiak ráadásul páncélzattal védve, alakzatban, így látható, hogy a harci kutyák alkalmazása egyre inkább tudatossá, tervezetté válik a hadviselésben.
Meghatározás
A modern ember történelme egyben a kutyák történelme is. A kutya a farkassal egy faj ( szaporodik vele), de képes elfogadni az embert falkavezérnek. A kutya segít a terelésben, vadászatban, megvédi a házat, felelősségre neveli a gyerekeket, társ a magányosoknak. Nagyon sok örömünk van bennük.