Farkasok (Canis lupus ) és kutyák szaporodhatnak egymással, biológiai értelemben egy fajba tartoznak
Linkek a témában:
A farkas és alfajai
A farkas talán a legnagyobb területen elterjedt szárazföldi ragadozó. Észak-Amerika és Eurázsia északi területeinek meghatározó csúcsragadozója, de Közép-Amerikában, Észak-Afrikában és Dél-Ázsiában is megtalálhatjuk képviselőit. Az egykor összefüggő, hatalmas területen ma már csak elszigetelt populációi maradtak fenn a túlzott vadászat következtében. A természetes élőhelyét nehéz meghatározni, hiszen a félsivatagtól a tundrán keresztül a trópusi esőerdőig mindenhol meg képes élni, amely nagyszerű alkalmazkodó képességét is mutatja.
Farkas.lap
A farkas csendes visszahúzodó állatok egyike a táplálék lánc csucsán levő nagyragadozóknak, természeti népek mint az eskimók tisztelték és ismerték a hasznát, nélkülük a rénszarvasállomány leromlott volna, Ne bántsuk a farkasokat 1993 óta védett nálunk a Berni Konvenció alapján
Róka.lap
vörös róka (Vulpes vulpes) , sarki róka (Alopex lagopus) - Ismerd meg jobban a rókákat, és hagyd őket élni! A róka a kutyafélék (Canidae) családjának képviselője. Leginkább a vörös rókát (Vulpes vulpes) értik alatta. A mesék gyakori szereplői a rókák, általában negatív figurák, akik "ravaszságukkal" csapják be a többi állatot.
Meghatározás
A modern ember történelme egyben a kutyák történelme is. A kutya a farkassal egy faj ( szaporodik vele), de képes elfogadni az embert falkavezérnek. A kutya segít a terelésben, vadászatban, megvédi a házat, felelősségre neveli a gyerekeket, társ a magányosoknak. Nagyon sok örömünk van bennük.